AUSTRIA,” Młodzież w działaniu” Take Initiative 2.0, kwieciń 2012

Galeria

Szkolenie zorganizowane przez austriacką agencję programu Młodzież w Działaniu, finansowane przez Komisję Europejską, miało na celu przygotowanie uczestników (youngsterów) do realizowania projektów międzynarodowych, a ich mentorów (coachów) do umiejętnego prowadzenia oraz wspierania podopiecznych. W dniach 1-6 kwietnia 2012 roku członkowie naszego stowarzyszenia – Mariola Kaniewska i Mateusz Winczura – uczestniczyli w szkoleniu Take Initiative 2.0!. Miejscem spotkania uczestników z 10 krajów Europy był Wiedeń, stolica Republiki Austrii. Szkolenie to, organizowane przez austriacką agencję programu Młodzież w Działaniu, a finansowane przez Komisję Europejską, miało na celu przygotowanie uczestników (youngsterów) do realizowania projektów międzynarodowych, zaś ich mentorów (coachów) do umiejętnego prowadzenia oraz wspierania podopiecznych. Zajęcia były najczęściej prowadzone albo w dwóch grupach (coachowie i youngsterzy osobno), albo w parach (wtedy każda para wykonywała powierzone jej zadania wspólnie). Ćwiczenia nie tylko miały rozwijać zdolności praktyczne, jak wypełnianie wniosków czy składanie propozycji projektów, ale też rozwijać kreatywność, pobudzać wyobraźnię czy umiejętnie dobierać współpracowników do realizacji celów. Trójce trenerów – Marco, Ann i Julii – udało się stworzyć z jednej strony przyjazną i sympatyczną, a z drugiej sprzyjającą wytężonej pracy atmosferę. Wielokulturowość również pomagała nabrać szerszego spojrzenia na poruszane tematy i była zdecydowanie dużym plusem tego szkolenia. Szkolenie to niewątpliwie zakończyło się dużym sukcesem. Dzięki tygodniowej pracy można było poznać wiele nowych technik pracy, a w głowach uczestników z pewnością zrodziło się wiele pomysłów na kolejne projekty i wymiany młodzieżowe.
SZKOLENIE – „ ABC Liderstwa” SZKOŁA LIDERÓW, Toruń 2012, Polska

Członkowie naszego Stowarzyszenia brali udział w szkoleniu organizowanym przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów, który odbył się w Toruniu w czerwcu i wrześniu 2012 r. Temat szkolenia to „ Lider działań społecznych” . Polecamy wszystkim zapoznanie się z działalnością Stowarzyszenia a obecnie Fundacji „Szkoła Liderów

 

TRAINING COURSE FOR YOUTH WORKERS, EU-Start Up, Calabria , Italy , wrzesień 2014
Międzynarodowe szkolenie z zakresu rozwijania przedsiębiorczości. EU-Start Up zorganizowany przez włoskie Stowarzyszenie „In Progress Calabria” miał na celu rozwinąć umiejętności potrzebne do uruchomienia i prowadzenia działalności gospodarczej. Oprócz tego uczestnicy szkolenia z  Włoch, Łotwy, Turcji, Portugalii, Polski, Rumunii, Czech i Bułgarii mieli okazje wymienić się informacjami  w tym temacie z innymi obywatelami Unii Europejskiej.
Szkolenie „ No borders more ideas”, Program Erasmus+, grudzień 2015, Francja

Szkolenie zorganizowało i koordynowała francuska organizacja  Maison Pour Tous Léo Lagrange (Cherbourg en Cotentin) oraz AVRIL (Coutances). Szkolenie skierowane było do osób pracujących z młodzieżą, zaangażowanych w kształcenie formalne i / lub nieformalne.

https://nbmiblog.wordpress.com/

Szkolenie “How CSR works?” , Program Erasmus+, październik 2016, Konstancin-Jeziorna, Polska

Podczas międzynarodowego szkolenia przez 3 dni uczestniczyliśmy  w warsztatach z zakresu CSR. Dowiedzieliśmy co oznacza ten termin i jakie przynosi korzyści dla społeczeństwa, środowiska, biznesu.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Free WordPress Themes, Free Android Games